Psychoterapeuta Olga Brodzińska-Żukowska

Psycholog dostosuje terapię do Twoich potrzeb ! 

CBT Cognitive Behavioural Therapy czyli Terapia Poznawczo-Behawioralna

wykorzystuje w oddziaływaniu terapeutycznym zasoby psychiczne człowieka. Poprawa samopoczucia poddanego terapii związana ze zmniejszeniem cierpienia, czy ustąpieniem przykrych dolegliwości, osiągana jest w procesie współpracy, przy aktywnym udziale osoby zgłaszającej problem. Omawiając trudności i analizując ich naturę można odkryć mechanizm zaburzający dobre funkcjonowanie człowieka. Dzięki temu możliwe staje się zrozumienie, w jaki sposób są powiązane myśli, emocje i zachowanie i jak to wpływa na jakość życia danej osoby.

Poszukiwanie najbardziej korzystnego rozwiązania dla przedstawionego problemu,
na podstawie indywidualnych możliwości i potrzeb osoby poddanej terapii, pozwala rozpoznać własny wewnętrzny kapitał oraz źródła zasobów zewnętrznych. Psychoterapia i działania terapeutyczne skierowane są na teraźniejszość i przyszłość.

Psychoterapia w Poznaniu

Jak już sama nazwa sugeruje, psychoterapia jest procesem posiadającym właściwości lecznicze. Każdy dobry psychoterapeuta winien więc dołożyć wszelkich starań, by jego przygotowanie do pomocy swoim pacjentom było jak najbardziej pełne. Ważna w tej dziedzinie jest także rozmowa pozwalająca ocenić psychoterapeucie, czy kierunek jego działań jest prawidłowy (jest to tzw. superwizja). Niezmiernie istotna jest tu również empatia, która pozwala psychoterapeucie współodczuwać, a tym samym lepiej zrozumieć, problemy trapiące jego pacjentów.

 

W moim gabinecie w Poznaniu, jako psychoterapeuta podczas procesu psychoterapii staram się zbudować jak najsilniejszą więź emocjonalną z moimi pacjentami, gdyż jest to najlepszy sposób skutecznego przepracowania ich problemów. Jako dyplomowany psychoterapeuta, posiadam wszystkie niezbędne umiejętności oraz wiedzę, by spotkania z moimi pacjentami mogły być jak najbardziej owocne.

 

W czasie mojej praktyki w Poznaniu wielokrotnie mogłam się przekonać, iż odpowiednio przeprowadzona psychoterapia z powodzeniem jest w stanie poprawić kondycję psychiczna każdego człowieka. Współczesny świat nie ułatwia nam osiągnięcia zadowolenia, dobrze jest więc sobie pomóc, jeśli zauważymy, że teraźniejszość zaczyna zbyt mocno nas przytłaczać.

 

W moim gabinecie najważniejsza jest jakość Państwa życia!

 

Pozdrawiam Olga.